A bejegyzés célja, hogy összegyűjtse azokat a módszertani ajánlásokat, hasznos eszközöket, szoftvereket, online elérhető tananyagokat, amelyekkel az otthon maradt diákok oktatása megkönnyíthető.
Távoktatási linkgyűjtemény: A Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont által összeállított linkgyűjtemény, amelynek a célja, hogy támogassa a pedagógusokat és a diákokat a tantermen kívüli tanulásban. A felületen elektronikus dokumentumok, tankönyvek mellett online tananyagok, webináriumok és tantárgyspecifikus gyűjtemények is találhatók.
Mozaweb: Ingyenesen elérhető digitális tankönyvek, interaktív tartalmak és oktatási szoftver
Okosboboz: Az OkosDoboz egy olyan digitális taneszköz, mely grafikus feladatsorokkal, gondolkodási képességeket fejlesztő játékokkal és rövid oktató videókkal segíti az általános iskolás gyerekeket az ismeretek elsajátításában, azok gyakorlásában és képességeik fejlesztésében (magyar irodalom, magyar nyelv, vizuális kultúra, ének-zene, matematika, környezetismeret, egészségnevelés)
Redmenta: Feladatlapok szerkesztésére, megosztására és automatikus javítására használható. Főleg kis és nagy dolgozatokra és házifeladatokra szokták használni.
Google űrlap: kérdőívet lehet létrehozni, ami számonkérésre is jó.
Videotanár: az általános iskolai tananyag (minden tantárgy, minden témaköre) megtalálható 10-15 perces videó + 20 kérdésből álló teszt formájában.
eDia.hu: Digitális kihívás. A Szegedi Tudományegyetem Oktatáselméleti Kutatócsoportja az MTA-SZTE Képességfejlődés Kutatócsoport támogatásával felkészítette az eDia és az eLea-rendszereket a diákok otthoni tanulásának támogatására.
Általános- és középiskolásokat segítő lehetőségek
Magyar nyelv és irodalom
Magyar Elektronikus Könyvtár: szépirodalmi művek mellett különböző tudományágak szakkönyveihez is hozzáférést biztosít
Nemzeti Filmarchívum: elsősorban magyar filmeket, filmrészleteket érhetnek el a tanulók, amelyek elsősorban a magyar irodalom és a történelem tantárgyak tananyagának elsajátítását támogatják
Magyarország képes történeti kronológiája: Az adatbázisban történelmünk sorsfordulóit, a mindennapok és ünnepek eseményeit követhetjük nyomon a kezdetektől a második évezred végéig. Az időrendben felsorolt szikár tényeket a tárgyi és szellemi kultúra emlékeivel, korabeli és később született képzőművészeti alkotásokkal illusztráljuk. A képanyag az 1995 és 2001 között kiadott Encyclopaedia Humana Hungarica CD-ROM taneszköz-sorozat javított és bővített időrendjére, valamint az Országos Széchényi Könyvtár digitalizálási munkái során keletkezett képanyagra épül.
Paris Musées: A legnagyobb párizsi múzeumok ingyenesen elérhetővé teszik a gyűjteményeikben található több mint 100 ezer műalkotás nagy felbontású digitális reprodukcióját, hogy jobban megismerhesse őket a közönség.
Vodafone felajánlása: Az országosan elérhető oktatási anyagokat tartalmazó weboldalak, applikációk (például: mozaweb.hu, oktatas.hu, nkp.hu, videotanar.hu, ekreta.hu), adatkeret használat nélkül lesznek elérhetők lakossági ügyfeleik számára a tanítási év végéig, ezzel a tanárok és diákok otthoni környezetben végzett munkáját szeretnék támogatni.
Névnap
Ma 2024. október 09., szerda, Dénes napja van. Holnap Gedeon napja lesz.